Wpisy użytkownika Rose Shiroyama z dnia 28 marca 2015

Liczba wpisów: 2

roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Ohayo Minna~
Tak długo mnie nie było. Więc napisze dzisiaj pierwszą część notki która pewnie powinna się nazywać "O mnie...". Jednak to będzie bardziej o tym co trenuje. No to zaczynamy.
Zastanawiacie się co trenuje? Odpowiedź jest dość nietypowa.

Taekwon-do ^^
Taekwon-do jest Koreańską sztuką walki, która powstała w 1955 roku. Twórcą i ojcem Taekwon-do jest generał Choi Hong Hi, który zmarł w czerwcu 2002 roku. Są dwa rodzaje Taekwon-do:
-Taekwon-do WTF- World Taekwon-do Federation
-Taekwon-do ITF- International Taekwon-Do Federation

gen-choi.jpg


Generał Choi Hong Hi

Sentencja generała Choi:
* "Ból jest najlepszym nauczycielem tylko nikt nie chce być jego uczniem"
 

roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: Trenuje Taekwon-do ITF od czterech lat. .Obecnie mam żółty pas z zieloną belką. Więc w czerwcu będę zdawać na zielony pas. Mam za sobą jeden obóz letni, dwa pokazy w moim klubie, cztery egzaminy zdane i jeden nie zdany. Czy mam jakieś gadżety związane z TKD? Tak. Karty, figrukę, dwa kalendarze, worek/plecak, brelok z 5 zasadami TKD. Nie jestem osobą doskonałą. nie wszystkie jeszcze techniki mi wychodzą. Na jakim pasie chce zaprzestać? Na niebieskim ^^
Każdy trening jest inny. Uczymy się nowych kopnięć, uderzeń, bloków, układów z technikami, ale też samoobrona.Trening to też rozciąganie, nauka myślenia czy umiejętność kontrolowania siebie.


100_2650.JPG


Figurka

100_2654.JPG


Karty

Każdy pyta się czy my się bijemy na treningach? Otóż dla wyprostowania sprawy nie. Na razie Sparringów jeszcze nie mamy. Ale często ćwiczymy coś w parach. Kiedy zaczynałam trenować nie do końca byłam do tego przekonana, ale z biegiem czasu tak mogę śmiało stwierdzić, że TKD stało się moją pasją tak jak Japonia ^^ Aktywnie spędzam czas wolny, poznałam bardzo fajne osoby i mamy super trenera.Więc jeżeli macie taką możliwość, a chcieli byście spróbować czegoś nowego to polecam Taekwon-do. Nie bać się. Nie stanie się wam krzywda. A może zrodzić się u was nowa pasja :3Ps. Jak tylko będę miała czas to zrobię prezentacje gdzie TKD zostanie wam przybliżone niż tylko takie suche gadanie xD
  • awatar Rose Shiroyama: @(✿◠‿◠) Mariko ლ(╹◡╹ლ): To zobacz czy jest coś u Ciebie w mieście ^^ Naprawdę polecam. Dobry pomysł na spędznie aktywnie wolnego czasu.
Pokaż wszystkie (1) ›