Wpisy użytkownika Rose Shiroyama z dnia 5 kwietnia 2015

Liczba wpisów: 2

roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: Pierwszy wpis dzisiejszy o czym? Ano o programie, który leciał na TVN Style przed chwilą  pt: "Szalone Tokyo".
Moja ocena od 0 do 10? Oczywiście, że 0. Uzasadnienie? Dość mocne mi się wydaje. Pokazali Japonię od strony takiej jakby wciąż grasowała i rządziła Yakuza, że Japonia to tylko seks i nic więcej. Czy stereotypy?
Powiem tak. Ten program był beznadziejny. Wszędzie są (mówię ogólnie. Nie tylko o Japonii) podteksty, rock, piercing, tatuaże, a nawet seks.
Ten program jest bezwartościowy!! Powiem coś więcej... Ta cała Agnieszka, która prowadziła ten program nawet nie potrafiła wytłumaczyć po co są te plastikowe dania w witrynie restauracji.. A ja wiem do czego one służą i się z wami podzielę...Otóż te plastikowe potrawy służą turystą/cudzoziemcą, którzy nie znają języka, a chcą coś sobie zamówić.

*Ale Japonia to przede wszystkim kraj z pięknymi i ciekawymi tradycjami/zwyczajami. Japonia to też inna kultura, język, historia, religia!
To jest piękno prawdziwej Japonii, a nie tej sztucznej ukazanej w tym programie.


Więc program naprawde beznadzieja. Do wszystkich,którzy oglądali nie wierzcie w to opowiadali! Bo to jedna wielka nieprawda. Ot co!
 

roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: Drugi wpis i zresztą ostatni ma dziś będzie dla wszystkich zainteresowanych językiem japońskim. Dla tych, którzy się już uczą bądź planują naukę. Chcę polecić wam książkę.
Sama osobiście z niej korzystam. Jest dość prosta, dobra i polecana do nauki. Wszystko jest przejrzyście ukazne, wyjaśnione. Dośc szybko się z niej uczy. Książka zawiera również kurs audio.

Tak wygląda okładka:

20150405_223959.jpg


Audio:

20150405_224328.jpg


Przykładowe strony:

20150405_224042.jpg20150405_224237.jpg
~Oyasuminasai Minna~
  • awatar Rose Shiroyama: @(✿◠‿◠) Mariko ლ(╹◡╹ლ): A ja właśnie muszę zainwestować w taki słownik. Ano gdzie kupiłaś swój słownik? Albo jaki wgl jest ten słownik?
  • awatar Zakira Luna: Chyba brakuje mi cierpliwości...:)
Pokaż wszystkie (2) ›