• Wpisów: 505
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 16:09
  • Licznik odwiedzin: 31 803 / 1415 dni
 
roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Konbanwa Minna~

Chwila czasu dla was. Dzisiaj chcę wam napisać i przybliżyć wam temat "gajinów", czyli obcokrajowcy. Każdy wie,że Japonia jak i inne kraje ma swoje wady i zalety. Ciemną stroną Japonii są obcokrajowcy.
Co mam na myśli?
To, że jesteśmy dyskryminowani w Kraju Kwitnącej Wiśni. Chociaż wydaje się nam,że naród ten jest bardzo tolerancyjny,który przyjmuje przybyszów z Zachodu z uśmiechami to jednak w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Miłym i przyjaznym narodem są tylko jeżeli ktoś przyjeżdża na krótko np. na zorganizowaną wycieczkę. Turystom pozwala się na więcej,ponieważ podczas takiej krótkiej wizyty mają poznać kraj z tej najlepszej strony i zebrać jedynie garstkę wiadomości. Zaś osoby,które mieszkają od dłuższego czasu w Japonii zderzają się z rzeczywistością i sztywnymi zasadami społeczeństwa japońskiego. Obcokrajowcy często spotykają się z napisami na drzwiach barów,restauracji czy innych miejsc publicznych "Tylko dla Japończyków". Nawet obcokrajowiec, który biegle prosługuje się językiem i zna dobrze kulturę czy też jest w związku małżeńskim z Japonką/Japończykiem nie może starać  się o lepsze traktowanie,o nowe przywileje. Japończycy mimo tego wszystkiego będą kładli nacisk jak i wspominali,że jesteś obcokrajowcem- "gajinem"
Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego obcokrajowcy są dyskryminowani?
Dzieję się tak dlatego, że Japończycy mają swoje określone zasady,miejsca i role w swoim społeczeństwie. Niechętnie przyjmują do niego nowe osoby z zewnątrz.

Ps. Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły na kolejne filmiki, które chcielibyście zobaczyć to piszcie. Chętnie nagram dla was coś jeszcze.


12319372_1726360474251841_2048206385_n.jpg

Nie możesz dodać komentarza.