• Wpisów: 505
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 16:09
  • Licznik odwiedzin: 31 964 / 1453 dni
 
roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Konnichiwa Minna~
Pewnie dzisiaj jesteście jeszcze w szkole. Rose ma już wolne ;p
Ale...Obiecałam wam dzisiaj post niespodziankę, a więc wam go wrzucam :) Post jak widzicie jest o Miyavim.

Miyavi: Marzenie piłkarza, sukces jako gitarzysta.


Jak każdy wie Miyavi od 2002 roku rozpoczął karierę solową, ale jaka była jego droga do tego sukcesu? Sam Meev często odpisuje siebie jako „gitarzystę, kompozytora, czasem aktora i tatę”.

Takamasa Ishihara, czyli nasz Miyavi urodził się w 1981 roku w Osace. Jego dziadkowie pochodzili z Korei Południowej. Jednak on tak samo jak jego ojciec urodził się  jako obywatel  Japonii. Pseudonimem zaczął posługiwać się w wieku 15 lat. Na początku zapisywane było jako „Miyabi”. Ishihara nie planował kariery jako gitarzysta. Chciał zostać piłkarzem. Niestety jego sukces w małej lidze został przerwany przez kontuzję. Miyavi nie mógł brać udziału przez  trzy miesiące w treningach, a to oznaczało  koniec  jego marzeń o mistrzostwie.

Młody Miyavi po nie udanym debiucie w piłce nożnej rano jechał do szkoły, a po zajęciach jechał na boisko i kopał piłkę tak długo aż nie musiał iść na ostatnio pociąg do domu. Po odebranym mu życiowym celu po długim czasie znalazł nowe zajęcie. Założył swój pierwszy zespół. Sam pomysł wziął się z nikąd. Gitarę też wybrał przypadkiem. Tak właśnie uparcie i zawzięcie każdego dnia  ćwiczył grę na gitarze. Kiedy ujrzał siebie na scenie pośród tumów dotarło do niego, że to jest właśnie jego nowa przyszłość.

Przez nową przyszłość Miyavi mając 15 lat rzucił szkołę [Ja wiem, że Miyavi to zarypisty muzyk, jest moją inspiracją jeżeli chodzi o gitarę, ale nie bierzcie z niego przykładu xD]. Zaczął grać w klubach i barach, poznawać ludzi, którzy wprowadzili go do świata muzyki. Pod wpływem śmierci przyjaciela Ishihara wyjechał do Tokyo w wieku 17 lat. W stolicy Japonii po długim czasie przyjął zaproszenie na Jam Session z zespołem Due’le Quartz. W ten sposób został członkiem ich zespołu oraz muzykiem Visual kei. Pierwszy koncert zagrał wraz z nowym zespołem w klubie niedaleko stacji Megoro. Miyavi polubił muzyków. Jednak po czterech latach zespół się rozpadł. Wtedy Ishihara miał dwie opcje. Poszukać nowego zespołu lub rozpocząć karierę solową. Miyavi podążając za dewizą  „Tenjō tenka yuiga dokuson” (Jam jest swoim panem na niebie i ziemi), którą wytatuował sobie na ramieniu. Postanowił zostać solistą. Debiut zaczął pod skrzydłami wytwórni PS COMPANY. Pierwszy jego album wydał miesiąc później a pierwszy koncert zagrał w Shibuya Kokkaidō  już w kwietniu następnego roku. Tuż przed końcem 2003 roku Ishihara wydał kolejny album. Od 2004 roku albumy wychodził regularnie co dwa lata. Każdy nowy album był poprzedzany wieloma singlami. Po ukazaniu się albumu „Miyaviuta ~Dokusō~” Miyavi postanowił wyjechać na pół roku do USA w celu nauczenia się języka angielskiego i poprawiania warsztatu muzycznego. Gdy muzyk był w Los Angeles nadal koncertował.W między czasie również powstał zespół S.K.I.N gdzie został zaproszony do współpracy jednak owy band rozpadł się po jednym koncercie. Wrócił do Japonii. W 2009 roku mimo, że był najjaśniejszą gwiazdą PS COMPANY postanowił ją opuścić.

Niedługo po opuszczeniu wytwórni Miyavi związał się z piosenkarką i projektantką mody-Melody. Po ślubie urodziła się ich pierwsza córka Lovelie Miyavi. Rok później Miyaviemu urodziła się druga córeczka Jewelie Aoi. Promocja nowej płyty w 2008 roku zaprowadziła Ishihare do Europy. Po tym jak wyruszył w światową trasę koncertową i na dobre się uniezależnił od wytwórni fani zaczęli nazywać  go gitarzystą-samurajem. Jakiś czas później na rzecz filmu Unbroken przeniósł się z rodziną do Los Angeles. W 2013 roku na rynku pojawił się album „MIYAVI”.

Miyavi grał w dwóch filmach:
1. „Oresama” –polecam. Pokazuje jego życie.
2. Unbroken.

Koncerty w Polsce:
1. 10 kwietnia 2011 roku w Gdańsku
2. 23 marca 2014 roku w Krakowie
3. 11 października 2015 roku w Warszawie

Jeżeli gdzieś pomyliłam się w datach to mnie poprawcie :)

Miyavi zdobywa uznanie na całym świecie dzięki swojej ciężkiej pracy, oryginalności,poszukiwaniu nowych dróg. Artysta stawia swoich fanów na pierwszy miejscu. Podkreśla, że między nim, a widzami tworzy się więź.

Jest tyle zdjęć na necie Miyaviego,ale... Ja go uwielbiam w tych kolorowych włoskach ^^

miyavi177-1.jpgWytatuowane plecy Miyaviego

24d516e39be4db214fe67bf0bfd0b29d.jpg
Zachęcam do przeczytania. Starałam się napisać to co najważniejsze.

Nie możesz dodać komentarza.