• Wpisów: 505
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 16:09
  • Licznik odwiedzin: 31 964 / 1453 dni
 
roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Ohayo Minna~
Dzisiaj w Polsce mamy Wielkanoc, czyli  イースター .
Postanowiłam, że skoro i tak nie śpie to moge wam dodać wpis na temat Lasu Aokigahara.

Las Aokigahara, czyli las samobójców w Japonii

Las Aokigahara jest nazywany krainą samobójców. Jest to piękny i malowniczy las z trochę straszną historią. Leży on u podnóża góry Fudżi na terenie Paru Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Owy las jest nie tylko miejscem wyciszenia, ale stal się on cmentarzyskiem samobójców. Inną nazwą tego lasu jest też Morze Drzew. Rośnie między jeziorami Sai i Shoji, które należą do Pięciu Jezior Fudżi. Las jest gęsty, ukształtował się na zastygłej lawie, która pochodziła z krateru o nazwie Góra Nagayama. Las samobójców zajmuje powierzchnię około 30 km2 . Kraina Samobójców zyskała swoją popularność poprzez „Pogoda Fal” (1960) i „Kuroi Jakai”. W 1971 roku ludzie z wolontariatu przeprowadzali patrole, aby powstrzymywać samobójców. W 1998 roku w lesie tym odnaleziono ciała 73 ludzi, którzy popełnili samobójstwa. Do 2009 roku w owym lesie zostało odnalezione 2305 ciał. W 2010 roku sytuacja pogorszyła się- odnaleziono wtedy już 2645 ciał. Obecne informacje nie są podawane, ponieważ policja chce, aby ludzie zaprzestali kojarzenia tego lasu z samobójcami.

Miejsce to jest porównywane do piekła. Na wejściu znajdują się liczne tabliczki, które mają ostrzegać ludzi. Np. „Zastanów się jeszcze raz”.
Wchodząc do tego lasu możemy napotkać rzeczy, które zostały porzucone przez mężczyzn i kobiety. Przy nieszczęściu można nawet natknąć się na ludzkie szczątki.

Przez te zdarzenia, które mają miejsce w tym lesie wiąże się wiele legend. Pierwsza z nich mówi o tym, że turyści, którzy przyszli zobaczyć las używają kompasów, aby wydostać się jednak nie odnajdują drogi do wyjścia i próbują się zabić. Druga zaś mówi, że w tym lesie krążą dusze zmarłych, które przywołują najboleśniejsze wspomnienia ludzkie. Owe wspomnienia mają prowadzić ludzi do załamania psychicznego, a  w efekcie do śmierci.

Mimo jego strasznej historii oraz legend opowiadanych sobie las Aokigahara jest ciekawą atrakcją dla turystów.  Posiada on kilka szlaków, jaskinie krasowe min Jaskinia Fugaka  i jaskinia Koumori-ana, która ma długość aż 350 m.

Tak dla klimatu jeszcze muzyka... Hehe.

Nie możesz dodać komentarza.