• Wpisów: 505
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 16:09
  • Licznik odwiedzin: 31 812 / 1418 dni
 
roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Konbanwa Minna~
こんばんは みんな

Jakiś czas temu dodałam wpis o nauce japońskiego, a dziś mogę podzielić się z Wami moimi własnymi doświadczeniami.

Zajęcia, na które chodzę to nie kurs. Nie uczymy się sztywno podstaw. Nasze zajęcia polegają na ćwiczeniach, dialogach, pisaniu, ale też i ciekawostkach z życia w Japonii. Tak było aż do teraz. Dlaczego tak mówię? Dlatego, że zmienia nam się nauczyciel. Prócz tego co mieliśmy na zajęciach dodatkowo od czasu do czasu dostawaliśmy na naszej grupie na fb różne zadania np. coś do przetłumaczenia.  Za oddane zadania bądź nie oddane nie było kar. Były po prostu same nagrody.

Zaczęliśmy od hiragany , pisaliśmy różne słowa, proste zdania. Następnie były partykuły, kolejne zdania, liczby.  W wyniku pewnej sytuacji zamiast normalnego zadania dostaliśmy nasz pierwszy test z  japońskiego.  

Z szacunku do praw autorskich nie będę pokazywać po prostu naszych „książek” ksero. Obecnie jesteśmy już na etapie japońskiego podręcznika. Na początku robiliśmy wstęp do owego podręcznika.  Mogłoby się wydawać, że grupy w tak różnym przedziale wiekowym można uczyć w luźny i przyjemny sposób? Otóż powiem szczerze, że jest to najlepsza forma nauki wynikająca z osobistej pasji.

Ciekawostka od autorki.
Kiedy w miarę już znam hiraganę to znacznie łatwiej mi się czyta niż pisze. Przy pisaniu zdań nie raz zastanawiam się, który to znak. Mimo, że kojarzę sylabę to muszę spojrzeć na naszą tabelkę. A czytam praktycznie bez problemu z hiragany.
Wy   też tak macie? Ci co uczą się języka japońskiego bądź  jakiegoś podobnego?

Tak na koniec wpisu. Powiem szczerze, że polecam wam takiego typu zajęcia. Gdzie połączycie swoją pasje z ciekawostkami z danego kraju, z codziennego życia tam. Nie tyko jest to przyjemniejsza forma ale też łatwiejsza. Znacznie lepiej się uczy na takiego typu zajęciach niż na jakiś sztywnych kursach gdzie tylko liczy się nauka i szczerze powiedzmy pieniądze. Ja na swoich zajęciach bardzo dobrze się bawię spełniając swoje marzenie, ale nie tylko. Przede wszystkim szybko uczę się nowych rzeczy. Wcześniej uczyłam się japońskiego sama.yokohama+fuji.jpg

Nie możesz dodać komentarza.