• Wpisów: 505
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 16:09
  • Licznik odwiedzin: 31 964 / 1453 dni
 
roseshiroyama
 
Rose Shiroyama: ~Ohayo Minna~
Zyję! Przepraszam od razu, że tak długo nie pisałam tutaj, ale już jestem. A to wiadomość z wczoraj.


Dzisiaj dość kontrowersyjny temat, a mianowicie małżeństwa i rodziny zastępcze homoseksualne. Osaka jest pierwszym miastem w Japonii, które pozwoliło jednopłciowej parze zaadoptować dziecko. Do tej pory środowisko LGBT mogło tylko samodzielnie adoptować dzieci.
Dziecko zaadoptowało dwóch mężczyzn (po 30.  I 40. roku życia).  Para opiekowała się nastoletnim chłopcem od lutego tego roku.  Zaś 6 kwietnia 2017 roku rząd oficjalnie nadał  parze status rodziny zastępczej. Mężczyźni zabiegali oto już od 2015 roku.  Rodzina zastępcza, czyli -  yoiku satōya.40-letni  ojciec nastoletniego chłopca przyznaje , że dziecko żyje w komfortowych warunkach. Co prawda czuje się trochę zdezorientowany żyjąc między ludźmi, których nie zna od wczesnych lat życia.  Para stara się poświęcać wiele uwagi i czasu chłopcu.  Środowisko LGBT mogło samodzielnie uzyskać status rodzica zastępczego. Najlepszym przykładem jest para lesbijek z regionu Kantō. Każda z nich osobo musiały uzyskać status rodzica zastępczego, a potem wychowywały dziecko spokojnie.  Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej podaje, że w Japonii istnieje zapotrzebowanie na rodziny zastępcze dla ponad 45 000 dzieci. A co wy myślicie na ten temat?
Ja nic nie mam do środowiska LGBT. A wręcz ja ich akceptuje. Każdy ma prawo do życia i szczęścia. Oby temu dziecku nie zabrakło ciepła i miłości rodziców. Bo nie raz w normalnej rodzinie heteroseksualnej brakuje tego co najważniejsze dla dziecka. Czyli własnie ciepła, miłości i szczęscia.
Jak chcecie wypowiedzieć się na ten temat to śmiało. Nie gryzę.


lgbt-japan.png

Nie możesz dodać komentarza.